POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać Powinno zostać Można zlikwidować Nie mam zdania Wyślę opinię na rugbus@op.pl

Wszystkich głosów 103

10.302.247 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Grand Prix Sevens01.07.2014

W Grand Prix Sevens rozegrano już dwa turnieje w Lyonie (7-8 czerwca) i Moskwie (28-29 czerwca), dwa kolejne czekają europejską elitę w Manchesterze (13-14 września) i Bukareszcie (20-21 września)., dopiero wtedy poznamy Mistrza Europy 7 na rok 2014.
 
Sensacją turnieju w Lyonie byli niewątpliwie Belgowie, wygrali 14:12 z Anglią, 24:7 z Walią, 26:12 ze Szkocją, 14:12 z Gruzją i 33:0 z Hiszpanią by dopiero w finale ulec Francji 10:40. Trzecie miejsce zajęli Hiszpanie po szczęśliwej wygranej 19:12 z Rosją, w tym układzie Wyspiarze znaleźli się poza pierwszą czwórką. 
Klasyfikacja Lyon: 01.Francja, 02.Belgia, 03.Hiszpania, 04.Rosja, 05.Szkocja, 06.Gruzja, 07.Anglia, 08.Niemcy, 09.Włochy, 10.Walia, 11.Portugalia, 12.Rumunia.
 
W Moskwie zwyciężyli Anglicy, wygrali wszystkie mecze w tym finałowy z Portugalią 47:12. Rugbiści z półwyspu Iberyjskiego przegrali dwa mecze w grupie i do ćwierćfinału awansowali z trzeciego miejsca. Tam karta się odwróciła, pokonali Walię 28:7, a w półfinale na przyłożenia Szkocję 10:5. Tym razem też niespodziankę sprawili Belgowie pokonując w meczu o VII miejsce Francję aż 43:0.
Klasyfikacja Moskwa: 01.Anglia, 02.Portugalia, 03.Szkocja, 04.Gruzja, 05.Walia, 06.Rosja, 07.Belgia, 08.Francja, 09.Włochy, 10.Hiszpania, 11.Niemcy, 12.Rumunia.
 
W klasyfikacji generalnej po dwóch turniejach prowadzą Anglia i Szkocja, ale kolejne zespoły są bardzo blisko.
 
Zdjęcia Rugby Europe
 
Mistrzostwa Polski Juniorów - Dzień 3 Mistrzostwa Europy Kobiet Rugby 7

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Czechy Polska

Rugby Europe Trophy
Zlin, 29.09.2018

Informacje dla MEDIÓW

Tabela Ekstraligi

  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 6 26
2 MKS Pogoń Siedlce 6 26
3 MKS Ogniwo Sopot 6 19
4 RC Lechia Gdańsk 6 10
5 RC Orkan Sochaczew 6 3
6 KS Budowlani Lublin 6 3
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 3 10
2 RC Arka Gdynia 3 10
3 RzKS Juvenia Kraków 3 6
4 KS Budowlani Łódź 3 5

 Wyniki

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać 71% Powinno zostać 14% Można zlikwidować 10% Nie mam zdania 6% Wyślę opinię na rugbus@op.pl 0%

Wszystkich głosów 103

10.302.247 liczba odwiedzin od
01.01.2014