POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

"Fundamentalne Zasady Rugby" poznało 87 szkoleniowców 03.08.2016

 
W dniach 29 - 31.07.2016 w Łodzi na obiektach Budowlanych i w Hostelu Molo odbyła się konferencja licencyjna dla trenerów i instruktorów PZR "Fundamentalne Zasady Rugby". W bardzo owocnej i udanej akcji uczestniczyło aż 87 szkoleniowców, a głównym prowadzącym był Johannes Grhardus Blikkies Groenewald przy asyście Macieja Misiaka (Kierownik Wyszkolenia) - organizacja i tłumaczenie, Krzysztofa Krzewickiego (Krajowy Oficer Rozwoju) -tworzenie materiału video, Anny i Pawła Grabskich - biuro konferencji oraz Piotra Zeszutka - tłumaczenie. 
 
Szkolenie z zakresu "Fundamentalnych zasad rugby" było bardzo intensywne, zajęcia rozpoczynały się przed 7.00 rano, kończyły około 22.00, a uczestnicy spędzali do 6 - 8 godzin na boisku i 2 - 3 godziny w sali konferencyjnej dziennie. Celem akcji zaplanowanej na cykl szkoleń i konferencji jest ujednolicenie systemu szkolenia w polskim rugby. Uczestnicy zostali wyposażeni w specjalnie przygotowane na kurs manuale oraz koszulki Polskiego Związku Rugby. Na podstawie opracowań z konferencji ma być napisany przez uczestników podręcznik "Fundamentalne zasady rugby". Kolejna tura "Fundamentalnych zasad rugby" odbędzie się w dniach 2 - 4 września br., również w Łodzi (wszystkich szkoleniowców, którzy nie zapisali się na konferencje prosimy o pilny kontakt z Kierownikiem Wyszkolenia - m.misiak@pzrugby.pl)
 
Na koniec podziękowania za pomoc w organizacji konferencji: Pani Jadwidze Bogusławskiej oraz klubowi KS Budowlani Łódź, Przemysławowi Pustkowskiemu, Grzegorzowi Kacale, Tomaszowi Formeli, Krzysztofowi Okapie oraz obsłudze Hostelu Molo w Łodzi.

Specjalne podziękowania dla Prezesa Krzysztofa Brymory oraz Marty Dybiec z klubu RC Orkan za pomoc w tworzeniu i tłumaczeniu dokumentów dla trenerów potrzebnych podczas Konferencji.
 
Maciej Sylwester Misiak
 
Sopot stolicą plażowego rugby XXXI Igrzyska Olimpijskie w Rio będą wyjątkowe
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11