POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Finały Mistrzostw Polski Juniorów24.06.2014

Nieoczekiwana, wczorajsza rezygnacja z udziału w turnieju finałowym siedleckiej Pogoni zmusiła do wielu regulaminowych zmian w sposobie wyłonienia najlepszej juniorskiej drużyny klubowej. 

Ostatecznie szanse na tytuł mieć będzie sześć drużyn: KS Budowlani Łódź, RC Lechia Gdańsk, RC Orkan Sochaczew, RC Arka Gdynia, KS Posnania Poznań i RKS Skra Warszawa, a system zawodów zgodnie z decyzją Prezydium Zarządu będzie analogiczny do obowiązujacego od dwóch lat w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. 

Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Juniorów

W turnieju finałowym Mistrzostw Polski Juniorów mogą uczestniczyć jedynie zawodnicy mający aktualną licencję wykupioną przez klub, w którym zadeklarowali chęć gry.

W rozgrywkach mogą uczestniczyć zawodnicy posiadający aktualne badania lekarskie poświadczone w książeczkach/karcie zdrowia zawodnika zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 14 kwietnia 2011 r. Zaświadczenie wydaje lekarz medycyny sportowej lub lekarz posiadający certyfikat ukończenia kursu wprowadzającego do specjalizacji w dziedzinie medycyny sportowej.

Zarówno licencje jak i książeczki zdrowia kierownicy ekip winni dostarczyć Sędziemu przed rozpoczęciem turnieju w takim terminie, żeby mogły być przez niego sprawdzone. W przeciwnym wypadku Sędzia ma prawo nie dopuścić do zawodów, a drużyna, która nie spełniła tego wymogu będzie ukarana walkowerem.

W rozgrywkach mogą występować zawodnicy urodzeni w 1995-1996 roku: dopuszczalny jest udział rocznika 1997, ale tylko w wymiarze maksimum połowy czasu gry z zakazem gry w I linii młyna. W jednej drużynie wpisanych do protokołu (lub zgłoszonych do turnieju) może być maksymalnie 6 (sześciu) zawodników rocznika 1997, przy czym równocześnie na boisku może być ich 3 (trzech).

Żeby drużyna, mogła być dopuszczona do zawodów finałowych lub barażowych musi składać się minimum z 19 zawodników maksymalnie do 26 zawodników.

Podczas odprawy technicznej przed zawodami (niedziela, 29.06. godz. 10.00) zostanie przeprowadzone losowanie numerów rozstawienia w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Juniorów. Według poniższych zasad:

Numery 1-3 zostaną rozlosowane pomiędzy drużynami z pierwszych miejsc w grupach eliminacyjnych - Budowlani Łódź, Lechia Gdańsk, Orkan Sochaczew.

Numery 4-6 zostaną rozlosowane pomiędzy drużynami które zajęły drugie miejsca w grupach eliminacyjnych - Arka Gdynia, Posnania Poznań, Skra Warszawa.

Rozstawienie:

Grupa A: numery 1, 4, 5.   Grupa B: numery 2, 3, 6

Czas gry:

2 x 25 minut;   Kara czasowa w turnieju finałowym - 5 minut.

Kolejność gier:

Dzień pierwszy:

godz. 13.00 - Nr 4 v Nr 5; godz. 14.00 - Nr 2 v Nr 3; godz. 15.00 - Nr 1 v Nr 6.

Dzień drugi:

godz. 16.00 - Nr 1 v Nr 4; godz. 17.00 - Nr 3 v Nr 6; godz. 18.00 - Nr 2 v Nr 5

Dzień trzeci:

godz. 16.00 - Nr 1 v Nr 5; godz. 17.00 - Nr 2 v Nr 6; godz. 18.00 - Nr 4 v Nr 3

Drużyny z miejsc analogicznych w każdej z grup rozgrywają mecze o końcowe lokaty według następującego wzoru:

O miejsce piąte godz. 16.00 - A3 v B3

O miejsce trzecie godz. 17.00 - A2 v B2

O miejsce pierwsze godz. 18.00 - A1 v B1

1.Punktacja: - za zwycięstwo 3 punkty, - za remis 2 punkty, - za porażkę 1 punkt, - za walkower 0 punktów, - bez punktów bonusowych.

2. O końcowej klasyfikacji w rozgrywkach grupowych finałów, decydują w kolejności: - większa liczba zdobytych dużych punktów, - rezultaty bezpośrednich spotkań między zainteresowanymi (dotyczy dwóch i więcej drużyn, mała tabela), - korzystniejsza różnica małych punktów, - większa liczba zdobytych małych punktów, - mniejsza liczba wykluczeń (w całym turnieju), - mniejsza liczba upomnień (w całym turnieju), - losowanie

3. O końcowej klasyfikacji w meczach, w których musi być wyłoniony zwycięzca decydują: - większa liczba zdobytych punktów, w przypadku remisu, - rzuty karne: pierwsza faza - 5 prób /na zmianę/ dla każdej z drużyn ze środka linii 22 m.; druga faza - /na zmianę/ aż do skutku ze środka linii 22 m.

O kolejności wykonywania rzutów karnych na bramkę decyduje losowanie /tylko raz/. W próbach uczestniczą jedynie zawodnicy, którzy ukończyli mecz w regulaminowym czasie. W każdej fazie jeden zawodnik może wykonać tylko jedną próbę. Zawodnik może wykonać drugą próbę jeżeli wszyscy zawodnicy z jego drużyny wykonali już próbę.

Zawody rozgrywane są według niniejszego Regulaminu, Przepisów Gry, Przepisów PZR oraz Regulaminu Dyscyplinarnego PZR.

Prawo interpretacji niniejszego Regulaminu przysługuje Komisji Gier i Dyscypliny PZR, Zarządowi PZR, Sędziemu Głównemu oraz Pełnomocnikowi PZR na daną imprezę.

Wobec pytań dotyczących występów w turnieju zawodników znajdujących się w składach drużyn ligowych postanowiono, że w oparciu o zapisy w regulaminach Ekstraligi i MPJ gracz, który rozegra maksymalnie jedną połowę w sobotnim meczu Ekstraligi (28.06.) będzie mógł zagrać maksymalnie w jednej części niedzielnego meczu juniorów (29.06.) i już normalnie w kolejnych spotkaniach mistrzostw.

Wekeend z rugby w Rudzie Śląskiej Nabór do damskiej sekcji Legii
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Master Pharm Łódź Pogoń Siedlce

Transmisja z meczu Ekstraligi
Łódź, 29.09.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 2 9
2 RC Orkan Sochaczew 2 8
3 MKS Ogniwo Sopot 2 6
4 RzKS Juvenia Kraków 2 6
5 OKS Skra Warszawa 1 5
6 MKS Pogoń Siedlce 1 4
7 RC Lechia Gdańsk 2 1
8 RC Arka Gdynia 2 1
9 KS Budowlani Lublin 2 0