POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Fantastyczny finał gimnazjów18.06.2015


Niezwykle wyrównane i bardzo zacięte były w zdecydowanej większości  wczorajsze mecze gimnazjalistów, które wyłoniły najlepsze drużyny szkolne biorące udział w Gimnazjalnej Lidze Rugby TAG.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie na stadionie Budowlanych w Łodzi najlepsza okazała się drużyna Publicznego Gimnazjum nr 1 z Ozorkowa prowadzona przez Bogdana Lewandowskiego i Zbigniewa Pietruszewskiego, ale wygrane w fazie finałowej zawodów przychodziły jej z olbrzymim trudem.

Wyniki grupowe:
Grupa A: Ozorków – Lublin 11:0, Częstochowa – Cielcza 8:0, Ozorków – Cielcza 8:0, Lublin – Częstochowa 3:6, Ozorków – Częstochowa 6:2, Lublin – Cielcza 5:3.
Kolejność: 1.Ozorków 9 punktów 25-2; 2.Częstochowa 7 16-9; 3.Lublin 5 8-20; 4.Cielcza 3 3-21.
Grupa B: Bolesławiec – Lubień 1:8, Sopot – Strzała 4:2, Lubień – Strzała 9:3, Sopot – Bolesławiec 6:3, Sopot – Lubień 2:7, Bolesławiec – Strzała 2:6.
Kolejność: 1.Lubień 9 24-6; 2.Sopot 7 12-12; 3.Strzała 5 11-15; 4.Bolesławiec 3 6-20.

Faza finałowa:
Grupa mistrzowska (o miejsca 1-4): Ozorków – Lubień 3:2, Częstochowa – Sopot 3:3, Ozorków – Częstochowa 4:3, Lubień – Sopot 7:3, Ozorków – Sopot 2:2, Lubień – Częstochowa 8:5.
Grupa II (o miejsca 5-8): Lublin – Strzała 5:4, Cielcza – Bolesławiec 9:4, Lublin – Cielcza 4:2, Strzała – Bolesławiec 7:0, Lublin – Bolesławiec 4:4, Strzała – Cielcza 3:0.

Końcowa kolejność Gimnazjalnej Ligi Rugby TAG:
1. Publiczne Gimnazjum Nr 1 Ozorków – opiekunowie Bogdan Lewandowski, Zdzisław Pietruszewski
2. Publiczne Gimnazjum Lubień – opiekun Stanisława Bzdek
3. Publiczne Gimnazjum Nr 2 Sopot – opiekun Michał Pietryk
4. Publiczne Gimnazjum Nr 3 Częstochowa – opiekun Marcin Łojewski
5. Publiczne Gimnazjum Nr 7 Lublin – opiekun Wojciech Kloc
6. Publiczne Gimnazjum w Strzale – opiekun Krzysztof Rusinek
7. Publiczne Gimnazjum w Cielczy – opiekun Leszek Smoczyński
8. Gimnazjum Samorządowe Nr 3 w Bolesławcu – opiekun Joanna Kutryba

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Jakub Szmajewski, ze zwycięskiego gimnazjum w Ozorkowie.

Warto przypomnieć, że Gimnazjalna Liga Rugby Tag mogła wystartować dzięki wpisaniu jej w program Ministerstwa Sportu i Turystyki, różnorodnym działaniom Polskiego Związku Rugby, pracy Regionalnych Oficerów Rozwoju i nauczycieli oraz życzliwości wielu dyrektorów szkół, którzy dostrzegli zalety szkolnego rugby.

Autor zdjęć: Mirosław Jabłoński

Rekord Świata ustanowiony! Orzeczenie Komisji Gier i Dyscypliny
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

KNK7 - Nancy Sevens
Francja, 11.05.2019 - 12.05.2019

Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot 4 18
2 RC Orkan Sochaczew 4 15
3 Budowlani Łódź SA 4 14
4 KS Budowlani Lublin 4 13
5 RC Lechia Gdańsk 4 12
6 MKS Pogoń Siedlce 4 11
7 OKS Skra Warszawa 4 11
8 RzKS Juvenia Kraków 4 3
9 KS Budowlani Łódź 4 1
10 RC Arka Gdynia 4 0