POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Ekstraliga: Wzmocnienia przed sezonem16.03.2019

 
Krótki sezon 2019 wzbudza niemałe emocje, wszak nowego Mistrza Polski poznamy już w czerwcu, a więc po trzech miesiącach rozgrywek. Kluby starały się i starają (okienko transferowe zamyka się dopiero 31 marca br.) wzmocnić skład, uzupełnić braki na poszczególnych pozycjach czy znaleźć czasowych zmienników za kontuzjowanych graczy.
 
Poniżej przedstawiamy zestawienie wzmocnienia poszczególnych klubów przygotowane na podstawie nadesłanych zgłoszeń, które zostały zweryfikowane przez Komisję Licencyjną Polskiego Związku Rugby przed I kolejką rozgrywek.
 
W kolejnych meczach mogą wystąpić inni zawodnicy, a z kolei wymienieni w tym newsie mogą w tych klubach nie zagrać ani minuty. Zapraszamy do lektury!
 
RC Arka Gdynia
Arka zgłosiła do rozgrywek 45 zawodników, 13 ma status niepotwierdzonych.
Wypożyczenia na sezon 2019: Maciej Żarczyńki (Sparta Jarocin).
Pozostali obcokrajowcy o innym statusie: Dymitro Bordowskyi, Yevhenii Hluskov, Oleksandr Lomakin, Viacheslaw Miziak (Ukraina). 
 
KS Budowlani Lublin
Budowlani zgłosili do rozgrywek 32 zawodników.
Wypożyczenia na sezon 2019: Kacper Bernat, Damian Lelek, Marcin Mazur (AZS UR Rugby Rzeszów), Aleh Khilko, Ilya Shuhayeu (Unia Brześć/Terespol, Białoruś).
Pozostali obcokrajowcy o innym statusie: Levani Barkava, Levani Chikovani, Ilia Zurabashvili (Tbilisi Gruzja), Robizon Klberashvili (Gruzja). 
 
KS Budowlani Łódź
KS Budowlani zgłosili do rozgrywek 34 zawodników.
Wypożyczenia na sezon 2019: Arkadiusz Białkowski, Oskar Dębiński, Oskar Górski, Wojciech Kapustka, Dawid Kinast, Dominik Machlik, Adam Matuszewski, Mateusz Nitschke, Maciej Paluch, Michał Wrona, Dominik Zdun, Kamil Ziólkowski (Posnania Poznań), Maciej Dąbek, Tadeusz Rusek, Mateusz Sadłecki, Łukasz Walczak, Michał Wójcik (RC Bełchatów), 
Pozostali obcokrajowcy o innym statusie: Giorgi Dzabakhidze, Simon Jagmaidze, Giorgi Koridze, David Metskhvarishvili, David Nibladze (Gruzja). 
 
Budowlani Łódź SA
Budowlani SA zgłosili do rozgrywek 28 zawodników.
Wypożyczenia na sezon 2019: Robert Bosiacki (Tytan Gniezno), Bercho Botha (Południowa Afryka), Michał Kaferski, Hubert Lewandowski, Jakub Szpajewski (Marlin Ozorków), Bartosz Kubalewski, Hugon Noszczyk (Posnania Poznań), Dawid Plichta (Orkan Sochaczew).
Pozostali obcokrajowcy o innym statusie: Vitalii Kramarenko (Ukraina), Toma Mchedlidze (Gruzja), Wilhelmus Staphorst, Paul Walters (Południowa Afryka).
 
RzKS Juvenia Kraków
Juvenia zgłosiła do rozgrywek 30 zawodników. 
Wypożyczenia: Krzysztof Gola (RC Częstochowa), Grzegorz Goliński, Dariusz Janik, Marcin Siemaszko, Dominik Słaby (Biało-Czarni Nowy Sącz). 
Pozostali obcokrajowcy o innym statusie: Nestor Aguirre, Jesus David Cañizalez Contreras, Leonardo Narvaez (Wenezuela), Scott Clark (USA).
 
RC Lechia Gdańsk
Lechia zgłosiła do rozgrywek 34 zawodników, 1 ma status niepotwierdzonego. 
Transfer: Jan Gardziewicz (Arka Gdynia). 
Pozostali obcokrajowcy o innym statusie: Kakha Kavtaradze (Sports Club JIQI, Gruzja), Viktor Lebedev (Rosja).
 
MKS Ogniwo Sopot
Ogniwo zgłosiło do rozgrywek 32 zawodników.
Wypożyczenia na sezon 2019: Mateusz Mrowca (RK Unisław), Mateusz Plichta (Orkan Sochaczew).
Pozostali obcokrajowcy o innym statusie: Dmytro Mokretsov, Roman Zhuk (Ukraina). 
 
RC Orkan Sochaczew
Orkan zgłosił do rozgrywek 28 zawodników, 1 ma status niepotwierdzonego. 
Wypożyczenia: Artur Fursenko (Juvenia Kraków), Russell Upton (Newent RFC, Anglia)
 
MKS Pogoń Siedlce
Pogoń zgłosiła do rozgrywek 30 zawodników. 
Wypożyczenia: Mateusz Adamski, Daniel Gdula, Daniel Trybus (Posnania Poznań), Anton Shashero (Kijów, Ukraina), Oleksandr Shevczenko, Eduard Vertyletskyi (Kredo 63 Odessa, Ukraina), Wojciech Twarowski (Rugby Białystok), Peet Vorster (La Hulpe, Południowa Afryka), Michał Węzka (Budowlani Lublin). 
Pozostali obcokrajowcy o innym statusie: Andrei Cebotari (CSR Lupi Albi USEFS, Mołdawia).
 
OKS Skra Warszawa
Skra zgłosiła do rozgrywek 31 zawodników. 
Obcokrajowcy o innym statusie: Vincent Castets (Francja), Vaha Halaifonua, Kolo Violeti (Tonga), Martin Mangongo (Zimbabwe), Mykola Shaiaev (Ukraina).
 
Dolnośląski OZR z nagrodą Prezydenta Bolesławca Puchar 6 Narodów - 5 kolejka
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Grand Prix Series Women 2019
Marcoussis, 29.06.2019 - 30.06.2019

Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot 9 42
2 Budowlani Łódź SA 9 39
3 MKS Pogoń Siedlce 9 29
4 OKS Skra Warszawa 9 28
5 KS Budowlani Lublin 9 25
6 RC Orkan Sochaczew 9 25
7 RzKS Juvenia Kraków 9 12
8 KS Budowlani Łódź 9 12
9 RC Lechia Gdańsk 9 11
10 RC Arka Gdynia 9 1