Ekstraliga Faza II - Runda VII12.04.2015

W grupie mistrzowskiej Arka Gdynia pokonała Lechię 44:5, jest to rekordowa wygrana w meczach pomiędzy tymi zespołami w siedemnastoletniej historii. Tym zwycięstwem Arka zapewniła sobie miejsce w lipcowym finale na pięć kolejek przed końcem rozgrywek bez względu na wynik kolejnych meczy.
Zdjęcia z meczu Monika Goldszmidt-Czarniak/Trojmiasto.pl [kliknij]
W Łodzi Budowlani po pierwszej połowie prowadzili z osłabionym kontuzjami Ogniwem już 40:0, jednak po zmianie stron spotkanie się wyrównało i druga odsłona zakończyła się wynikiem 5:5. Żeby awansować do finału łodzianie potrzebują już tylko jednego zwycięstwa.

W grupie spadkowej kolejna porażka Orkana, goście prowadzili po pierwszej odsłonie 21:14 mimo, że przez dwadzieścia minut grali w osłabieniu w tym przez prawie dziesięć bez dwóch zawodników. Po zmianie stron nie obronili korzystnego wyniku przegrywając ostatecznie 30:33.
Tylko do 24 minuty meczu Pogoni z Posnanią utrzymywał się wynik kontaktowy 7:6, później punktowali już tylko gospodarze wygrywając 72:6.

Ekstraliga Faza II – runda VII – 11.04.2015

Grupa mistrzowska

RC Arka Gdynia v RC Lechia Gdańsk 44:5 (27:5)  /Tomasz Jarowicz, Mirosław Szczepański, Leszek Kościelniak/
Punkty Arka: Dawid Banaszek 14 (4pd, 2K), Rafał Kwiatkowski 10 (2P), Radosław Rakowski 5 (P), Szymon Sirocki 5 (P), Paweł Dąbrowski 5 (P), Mateusz Plichta 5 (P).
Punkty Lechia: Dariusz Wantoch-Rekowski 5 (P).
Żółte kartki: Karol Perzak (Arka), Robert Kwiatkowski, Rafał Witoszyński (obaj Lechia).

Master Pharm Budowlani SA Łódź v MKS Ogniwo Sopot 45:5 (40:0)  /Kacper Michałkiewicz, Dariusz Marciniak, Grzegorz Szostek/
Punkty Budowlani: Patryk Reksulak 20 (2P, 5pd), Emil Kowalewski 10 (2P), Michał Mirosz 5 (P), Marek Grabowski 5 (P), Irakli Bagaturia 5 (P).
Punkty Ogniwo: Grzegorz Kurdelski 5 (P).

Grupa spadkowa

RzKS Juvenia Kraków v RC Orkan Sochaczew 33:30 (14:21)  /Dariusz Reks, Andrzej Pantoł, Maciej Sienkiewicz/
Punkty Juvenia: Grzegorz Gołębiowski 10 (2P), Bartłomiej Sierant 8 (4pd), Piotr Zemła 5 (P), Mariusz Tumiel 5 (P), Konstantin Soboliew 5 (P).
Punkty Orkan: Tomasz Gasik 25 (P, pd, 6K), Piotr Wawrzyńczak 5 (P).
Żółte kartki: Jakub Budnik, Kamil Palasik, Radosław Mitrowski (wszyscy Orkan).

Ekstraliga Faza II – runda VII – 12.04.2015

MKS Awenta Pogoń Siedlce v KS Posnania Poznań 72:6 (36:6)  /Maciej Sienkiewicz, Dariusz Reks, Grzegorz Michalik; obserwator- Wiesław Piotrowicz/
Punkty Pogoń: Wojciech Piotrowicz 17 (P, 6pd); Grzegorz Muszyński 10 (2P), Bartek Nasiłowski 10 (2P), Mateusz Lament 10 (2P), Michał Węzka 10 (2P), Jakub Bobruk 10 (2P), Norbert Kargol 5 (P).
Punkty Posnania: Daniel Gdula 6 (2K).

Wyniki, tabela, najskuteczniejsi [kliknij]

Zdjęcia: Orkan Sochaczew (1-2), Lechia Gdańsk (03), Mirosław Jabłoński (04-05), Maciej Sztajnert (06)