Ekstraliga Faza II - Runda IX17.05.2015

W grupie mistrzowskiej Arka zwyciężyła w Łodzi dominując w pierwszej połowie, teraz na pewno będą gospodarzami finału, który zaplanowano na 5 lipca. W Sopocie Lechia przegrała z Ogniwem 20:26, gospodarze zwycięstwo zapewnili sobie w ostatniej minucie meczu. Tym samym medalowa rywalizacja mocno się zaostrzyła.
W grupie spadkowej Orkan wygrywając w Poznaniu 35:20 opuścił ostatnie miejsce w tabeli spychając na nie Posnanię, w Siedlcach mająca już pewne utrzymanie Pogoń wygrała z bonusem z krakowską Juvenią 31:16.

Ekstraliga Faza II – runda IX – 16.05.2015

Grupa mistrzowska

Master Pharm Budowlani SA Łódź v RC Arka Gdynia 12:37 (0:13)  /Dariusz Reks, Maciej Sienkiewicz, Grzegorz Michalik/
Punkty Budowlani: Tomasz Kozakiewicz 10 (2P), Tejmuraz Sokhadze 2 (pd).
Punkty Arka: Dawid Banaszek 22 (P, 4pd, 3K), Szymon Sirocki 5 (P), Władysław Grabowski 5 (P), Rafał Kwiatkowski 5 (P).
Żółte kartki: Piotr Karpiński I (Budowlani), Szymon Sirocki (Arka).

Grupa spadkowa

KS Posnania Poznań v RC Orkan Sochaczew 20:35 (17:8)  /Łukasz Jasiński, Monika Baniewicz, Grzegorz Szostek/
Punkty Posnania: Daniel Gdula 10 (2pd, 2K), Tomasz Nowak 5 (P), Sebastian Gruszczyński 5 (P).
Punkty Orkan: Tomasz Gasik 10 (2pd, 2K), Wiktor Dobrowolski 5 (P), Łukasz Gadomski 5 (P), Maciej Brażuk 5 (P), Dawid Plichta 5 (P), Robert Pawelec 5 (P).
Żółta kartka: Jędrzej Paul (Posnania).

MKS Pogoń Siedlce v RzKS Juvenia Kraków 31:16 (14:11)  /Mirosław Szczepański, Mirosław Janeczko, Wiesław Piotrowicz/
Punkty Pogoń: Wojciech Piotrowicz 11 (4pd, K), Marek Mirosz 10 (2P), Mateusz Lament 5 (P), Piotr Psuj 5 (P).
Punkty Juvenia: Bartłomiej Sierant 11 (P, 2K), Maciej Dorywalski 5 (P).
Żółta kartka: Tomasz Świadek (Juvenia).

Ekstraliga Faza II – runda IX – 17.05.2015

MKS Ogniwo Sopot v RC Lechia Gdańsk 26:20 (16:8)  /Tomasz Jarowicz, Łukasz Jasiński, Monika Baniewicz/
Punkty Ogniwo: Łukasz Szablewski 16 (2pd, 4K), Aleksander Czasowski 5 (P), Roman Żhuk 5 (P).
Punkty Lechia: Grzegorz Buczek 5 (P), Marek Płonka jr. 5 (P), Dariusz Wantoch-Rekowski 5 (P), Rafał Janeczko 3 (K), Dawid Lorentowicz 2 (pd).
Żółte kartki: Sławomir Kaszuba i Michał Plich (obaj Lechia), Piotr Zeszutek (Ogniwo).