Ekstraliga Faza II - Runda I25.10.2014

W grupie mistrzowskiej Ogniwo było bliskie sprawienia niespodzianki w Łodzi. Goście długo prowadzili, ale grając przez ponad 20 minut w osłabieniu nie zdołali obronić korzystnego wyniku. W 47 minucie boisko bowiem opuścił gracz z Sopotu Łukasz Anuszkiewcz z czerwoną kartką, a wraz z nim Grzegorz Dułka z Budowlanych, ale z kartką żółtą.
W derbach Wybrzeża zwyciężyła Arka Gdynia, po twardej walce pokonując Lechię Gdańsk 32:11 dzięki czemu awansowała na pozycję lidera tabeli. Goście na początku drugiej połowy doprowadzili do wyniku 12:11, ale przyłożenie Marka Płonki przyniosło obrońcom tytułu ostatnie punkty w tym spotkaniu. Trzykrotnie na pole punktowe gości przedarł się Szymon Sirocki, jedno przyłożenie Arce zapewnił Radosław Rakowski, a pozostałe punkty celnymi kopami zdobył Dawid Banaszek.
W grupie spadkowej Juvenia pewnie pokonała Orkan Sochaczew inkasując komplet punktów i awansując na czoło tabeli.
Natomiast mecz Posnanii z Pogonią Siedlce został decyzją KGiD przełożony na rezerwowy termin 29/30.11.2014 ze względu na powołanie 6 zawodników z Poznania do reprezentacji U19 na Mistrzostwa Europy.

Faza II – runda I – 25.10.2014

Grupa mistrzowska

Budowlani Łódź S.A. v Ogniwo Sopot 25:20 (5:9)  /Tomasz Jarowicz, Łukasz Jasiński, Grzegorz Szostek/
Punkty Budowlani: Maciej Orłowski 10 (2pd, 2K), Toma Mchedlidze 5 (5), Tomasz Kozakiewicz 5 (P), Marcin Krześniak 5 (P).
Punkty Ogniwo: Łukasz Szablewski 15 (5K), Dmytro Mokretsov 5 (P).
Czerwona kartka: Łukasz Anuszkiewcz (Ogniwo).
Żółta kartka: Grzegorz Dułka (Budowlani).

Arka Gdynia v Lechia Gdańsk 32:11 (12:6)  /Dariusz Reks, Maciej Sienkiewicz, Grzegorz Michalik/
Punkty Arka: Szymon Sirocki 15 (3P), Dawid Banaszek 12 (3pd, 2K), Radosław Rakowski 5 (P).
Punkty Lechia: Rafał Janeczko 6 (2K), Marek Płonka Jr. 5 (P).

Grupa spadkowa

RzKS Juvenia Kraków v RC Orkan Sochaczew 45:8 (14:5)  /Mirosław Szczepański, Dariusz Marciniak, Andrzej Pantoł/
Punkty Juvenia: Grzegorz Gołębiowski 10 (5pd), Lasha Mirtskhulava 5 (P), Piotr Zemła 5 (P), Mateusz Ingarden 5 (P), Jakub Jasiński 5 (P), Mariusz Tumiel 5 (P), Marcin Sokołowski 5 (P), Roger Molęda 5 (P).
Punkty Orkan: Kamil Kościelski 5 (T), Bogdan Wróbel 3 (D).
Żółte: Lasha Mirtskhulava, Kamil Chodurek (obaj Juvenia).

Pogoń Siedlce v Posnania Poznań (przyłożony na 29/30.11.2014)