POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Ekstraliga - FII - Runda I - Kolejka I25.03.2017

 
Rozegrano pierwszą kolejkę Ekstraligi, w trzech spotkaniach w Sopocie, Łodzi i Siedlcach wygrywali gospodarzy, tylko Arka sprawiła niespodziankę pokonując z Gdyni Lechię. Inauguracja rozgrywek wypadła w Międzynarodowy Dzień Rugby co podkreślili Rugby Barbarians Polska ogłaszając w przerwie meczu w Sopocie laureatów IX edycji nagrody „Husarz Polskiego Rugby“ [kliknij].
 
25.03.2016 - Ekstraliga - Faza II - Runda I - Kolejka I
 
MKS Ogniwo Sopot v KS Budowlani Lublin 38:7 (26:0)  /Łukasz Jasiński, Leszek Kościelniak, Dominik Jastrzębski/
Punkty Ogniwo: Mateusz Plichta 10 (2P), Wojciech Piotrowicz 8 (4pd), Adam Piotrowski 5 (P), Marcin Wilczuk 5 (P), Grzegorz Szczepański 5 (P), Piotr Zeszutek 5 (P). 
Punkty Budowlani: Aleksandr Khomenko 5 (P), Piotr Skałecki 2 (pd).
Żółte kartki: Bartłomiej Jasiński, Patryk Ćwieka (obaj Budowlani).
 
Master Pharm Budowlani SA Łódź v RzKS Juvenia Kraków 74:10 (52:0)  /Mariusz Kasperek, Grzegorz Piaskowski, Andrzej Pantoł/
Punkty Budowlani: Paul Walters 17 (7pd, K), Toma Mchedlidze 10 (2P), Krystian Pogorzelski 10 (2P), Bartosz Kubalewski 10 (2P), Patryk Reksulak 5 (P), Mateusz Matyjak 5 (P), Eduard Vertyletskyi 5 (P), Piotr Karpiński II 5 (P), Robert Bosiacki 5 (P), Paweł Urbaniak 2 (pd).
Punkty Juvenia: Konstantyn Bezverhyi 5 (P), Ushang Mchedlishvili 5 (pd, K).
Żółte kartki: Maciej Sokołowski, Konstantyn Bezverhyi (obaj Juvenia).
 
MKS Pogoń Siedlce v KS Budowlani Łódź 41:0 (24:0)  /Mirosław Szczepański, Dariusz Marciniak, Michał Rogowski/
Punkty Pogoń: Mateusz Lament 10 (2P), Daniel Gdula 9 (P, 2pd), Tomasz Biernacki 10 (2P), Maciej Panasiuk 5 (P), Michał Węzka 5 (P), Rafał Janeczko 2 (pd).
Żółta kartka: Paweł Tokarski (Pogoń). 
 
RC Lechia Gdańsk v RC Arka Gdynia 14:29 (7:15)  /Dariusz Reks, Grzegorz Michalik, Maciej Sienkiewicz/
Punkty Lechia: Robert Wójtowicz 5 (P), Wilhelmus Staphorst 5 (P), Paweł Boczulak 4 (2pd).
Punkty Arka: Szymon Sirocki 15 (3P), Radosław Rakowski 5 (P), Karol Perzak 5 (P), Dawid Banaszek 4 (2pd).
Żółte kartki: Igor Olszewski, Petrus Johannes Grobler (obaj Lechia). 
 
Wyniki, tabela, najskuteczniejsi [kliknij]

Fot. Łukasz Głowala/Trojmiasto.pl [więcej zdjęć]
 
Husarze Polskiego Rugby wybrani! XV: Powołania na Polska v Holandia
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11