POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Ekstraliga: Budowlani SA liderem16.05.2017

 
Pogoń Siedlce wykonała założony plan i w szóstej kolejce pokonała na wyjeździe Lechię Gdańsk 26:3. Brak jednego dodatkowego przyłożenia i co za tym idzie punktu bonusowego sprawił, że siedlczanie nie utrzymali pozycji lidera. Zajęli ją posiadający tyle samo punktów, ale lepsi w bezpośrednim starciu mistrzowie Polski z Łodzi.
 
Sobotę z rugby otworzył bardzo ważny z punktu widzenia walki o utrzymanie w Ekstralidze, mecz Juvenii Kraków z Budowlanymi Lublin. Goście przyjechali pod Wawel z zaledwie dwoma rezerwowymi, a mimo to ich determinacja wystarczyła, by pokonać popełniających błędy gospodarzy. Juvenia mimo kilku przebłysków przegrała 13:18 i może jesienią znacząco odczuć tę porażkę, kiedy rywalizacja o bezpieczne, szóste miejsce wejdzie w decydującą fazę.
 
Budowlani Łódź SA problemów z rywalem nie mieli. Mimo że Arka przywiozła na południe swój najmocniejszy obecnie skład, w starciu z mistrzami Polski była po prostu bezradna. Gospodarze zdobyli aż dziewięć przyłożeń, z czego trzy zapisał na swoim koncie Krystian Pogorzelski. Honorową "piątkę" dla gości zanotował Radosław Bysewski. Dzięki zwycięstwu 62:5 Budowlani wrócili na czoło tabeli.
 
Fotel lidera opuściła Pogoń Siedlce - pomimo zwycięstwa 23:6 nad Lechią Gdańsk, która w meczu z dotychczasowym liderem pożegnała kończącego karierę sportową Sławomira Kaszubę. Osiem "oczek" z podstawki wykopał dla gości były zawodnik trójmiejskiej drużyny - Rafał Janeczko. Autorem jedynej zdobyczy punktowej po drugiej stronie barykady był Jędrzej Nowicki (dwa rzuty karne).
 
W ostatnim spotkaniu kolejki Ogniwo zmiotło z boiska KS Budowlanych Łódź aż 98:0. Aż cztery przyłożenia zdobył Grzegorz Szczepański, a po trzy Piotr Zeszutek i Krzysztof Mucha dorzucili po trzy. Tym samym Ogniwo, w tabeli dzieli zaledwie jeden punkt od Budowlanych i Pogoni.  

Kajetan Cyganik
 
U20: Powołania na mecze do Irpin WRSS: Paryż i mistrzostwo dla Springboks
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11