POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 88

8.221.852 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Challenge Trophy dla polskich Rugbystek! 03.12.2017

 
Polki przygotowują się do Mistrzostw Europy i World Rugby Series w Hongkongu. Z prestiżową nagrodą Challenge Trophy, ale przede wszystkim ogromnym bagażem doświadczeń przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy i eliminacjami do World Rugby Series w Hongkongu, wracają z Dubaju reprezentantki Polski w olimpijskiej odmianie rugby 7. W Zjednoczonych Emitarach Arabskich Polki zmierzyły się m.in z Walią i Rosją. Wypowiedzi trenera, kapitana i rugbistek, które debiutowały w reprezentacji.
 
Poniżej wyniki poszczególnych meczów:
Polska - Walia 7:26, Polska - MO Sistas 14:15, Polska - Rosja  10:19
Polska - Usa Ravens 28:10, Polska - MO Sistas  27:12
 
Janusz Urbanowicz, trener reprezentacji:
Turniej w Dubaju to jeden z elementów naszych przygotowań do Mistrzostw Europy i eliminacji do World Rugby Series w Hongkongu. Potrzebujemy jak najwięcej zawodów na wysokim poziomie. Wszystkie mecze były bardzo wyrównane, a zabrakło nam niuansów. Już na początku lutego wylatujemy do Australii na turniej Super Brisbane Series, gdzie będziemy mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi na świecie: Australią, USA, Fiji, Francją.
 
Karolina Jaszczyszyn, kapitan reprezentacji:
Rugby Emirates Dubaj Sevens to jeden z najlepszych turniejów na świecie. Zagrałyśmy bez kompleksów ze znakomitymi zespołami. Doskonałe doświadczenie dla naszej reprezentacji. Wracamy do domu jeszcze bardziej zmotywowane do cięższej pracy. Nasz skład zmienił się od ostatnich Mistrzostw Europy. Chcemy systematycznie się rozwijać i piąć w górę.
 
Natalia Pamięta, kapitan reprezentacji juniorskiej, debiut w reprezentacji seniorek:
Wspaniałe przeżycie. Jadąc do Dubaju czułam lekki stres. Wiedziałam, że to nie reprezentacja juniorska i będzie o wiele ciężej. Wstając rano w pierwszym dniu gry czułam lęk, bo chciałam dać z siebie wszystko i pokazać się z jak najlepszej strony. Pod koniec rozgrzewki przed pierwszym meczem, który rozgrywałyśmy z Walią, trener wymienił 7 zawodniczek, które wychodzą od pierwszych minut. Gdy usłyszałam swoje imię byłam ogromnie zestresowana, aż ręce mi chodziły, ale wiedziałam, że muszę wejść na boisko i dać z siebie wszystko. Niestety zjadł mnie stres. Moja gra nie wyglądała tak jak chciałam, ale drużyna potrafiła podnieść mnie na duchu, za co jestem im bardzo wdzięczna. Do kolejnego dnia rozgrywek starałam się podejść spokojniej, z większym luzem, zagrać po swojemu i pokazać, czego się nauczyłam. W obydwu meczach poszło mi dużo lepiej niż poprzedniego dnia. Cieszę się, że mogłam przyłożyć się do zwycięstw w drugim dniu rozgrywek. Po obserwacji meczów drużyn z World Series postawiłam sobie bardzo wysokie cele, które chcę osiągnąć. Spotkanie z takimi zawodniczkami jak Portia Woodman (reprezentantka Nowej Zelandii, najlepsze rugbystka roku) bardzo motywuje. Mam nadzieję, że trener da mi szansę dalszej gry w reprezentacji. 
 
Magda Korona, debiut w reprezentacji:
Bardzo mi się podobało i cieszę się, że mogłam być na zgrupowaniu i wystąpić w takim turnieju. Pierwszy raz grałam w formule dwudniowej. Myślałam, że to będzie trudniejsze niż turniej jednodniowy. Sądzę, że wytrzymałościowo dałam radę.
 
WRSS: Dubai 7's Śląskie: Półfinałowy turniej SLRT

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

KNK w Brisbane Super 7's
Australia, 03.02.2018 - 04.02.2018

Tabela Ekstraligi

1 Budowlani Łódź SA 14 59
2 MKS Ogniwo Sopot 14 57
3 MKS Pogoń Siedlce  14 56
4 RC Lechia Gdańsk 14 35
5 RC Arka Gdynia 14 32
6 KS Budowlani Lublin 14 25
7 RzKS Juvenia Kraków 14 5
8 KS Budowlani Łódź 14 5

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 7% Holandia 8% Mołdawia 6% Polska 17% Portugalia 56% Szwajcaria 7%

Wszystkich głosów 88

8.221.852 liczba odwiedzin od
01.01.2014