POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu
9.035.526 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Bukhalo zastąpi Lipkowskiego w Lechii10.12.2017

 
Pawła Lipkowskiego na stanowisku trenera Lechii zastąpi Jurij Bukhalo, były zawodnik AZS AWF Gdańsk i Lechii. Drugim trenerem ma być nadal Grzegorz Kacała.
 
Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia ma być rozstrzygnięty konkurs na trenerów reprezentacji Polski. Do niedawna funkcję selekcjonera pełnił szkoleniowiec z RPA Blikkies Groenewald, który latem zrezygnował ze współpracy z Polskim Związkiem Rugby. Jego obowiązki w drużynie „15” przejął dotychczasowy asystent Stanisław Więciorek, przed laty m.in. rugbista gdańskiej Lechii i francuskiego Vierzon.
 
Nazwisko gdańskiego trenera Pawła Lipkowskiego pojawiło się na „giełdzie” w kontekście konkursu na stanowisko nowego szkoleniowca kadry narodowej. Stało się tak, bo Lipkowski kilkanaście dni temu zrezygnował z dalszego prowadzenia pierwszej drużyny Lechii, która zakończyła sezon 2017 bez medalu.
 
- Dementuje te informacje. Nie składałem aplikacji na trenera kadry - mówi „Dziennikowi Bałtyckiemu” Paweł Lipkowski. - Na razie chcę od rugby odpocząć, ale - jak siebie znam - to wiem że, nie potrwa to długo - dodaje. Kadra i to raczej ta 7-osobowa jest marzeniem Pawła Lipkowskiego, ale on sam zdaje sobie sprawę, że to melodia przyszłości. Na dziś największe szanse na stanowisko trenera reprezentacyjnej „15” ma Więciorek, a w „7” Andrzej Kozak, który także współpracował z Groenewaldem. Chyba, że potwierdzi złożenie swojej aplikacji mieszkający we Francji 55-letni Tomasz Putra, który selekcjonerem polskiej kadry był w latach 2006-2013. Putra pracował ostatnio z reprezentacją Czech.
 
Według naszych nieoficjalnych informacji Lipkowskiego w Lechii zastąpi pochodzący z Ukrainy 37-letni Jurij Bukhalo. To zawodnik dobrze znany kibicom nie tylko w Trójmieście, bo od wielu już lat przebywający w Polsce i grający w polskich klubach (AZS AWF Gdańsk, Posnania i Lechia) ostatnio pracujący w Danii. Wcześniej miał także trenerski epizod w Czarnych Pruszcz Gdańsk.
 
Adam Mauks, Dziennik Bałtycki
 
Jak to się zaczęło: Jędrzej Olszewski Nowe kluby w warmińsko-mazurskim

Tabela Ekstraligi

  Grupa A    
1 Budowlani Łódź SA 15
2 RC Orkan Sochaczew
6
3 RC Lechia Gdańsk 5
4 RC Arka Gdynia 4
5 KS Budowlani Łódź 0
  Grupa B    
1 MKS Ogniwo Sopot 2 10 
2 MKS Pogoń Siedlce 2
3 KS Budowlani Lublin 2
4 OKS Skra Warszawa 3
5 RzKS Juvenia Kraków 3

 Wyniki

9.035.526 liczba odwiedzin od
01.01.2014