Budowlani Łódź Mistrzem Polski 201624.06.2016

Emocjonujący mecz pełen walki i zwrotów akcji przyniósł zwycięstwo Budowlanym Łódź SA, którzy na tron mistrzowski powrócili po pięciu latach.

Konto punktowe w finałowym meczu otworzył w 4 minucie Patryk Reksulak z rzutu karnego, Budowlani objęli prowadzenie 3:0. Cztery minuty później Lechia miała szansę na wyrównanie, ale Rafał Janeczko chybił kopiąc na bramkę. Tego błędu nie popełnił Reksulak i po karnym w 14 minucie gospodarze zwiększyli przewagę na 6:0. W 25 minucie Janeczko trafił z rzutu karnego zmniejszają przewagę Budowlanych na 6:3. Wynik pierwszej połowy na 9:3 ustalił w 39 minucie Rekselak kopiąc celnie kolejnego karnego.
Losy meczu odwróciły się w 52 minucie, po serii przegrupowań pierwsze przyłożenie w spotkaniu zdobył Igor Olszewski, a po podwyższeniu Janeczki Lechia objęła prowadzenie 10:9. Kolejny zwrot miał miejsce w 57 minucie, obrona Lechii nie upilnowała Krystiana Pogorzelskiego, który zdobył przyłożenie na 14:10, tym razem Reksulak nie trafił kopiąc podwyższenie. Ale powiększył przewagę gospodarzy na 17:10 kopiąc celnie karnego w 65 minucie. Mimo dynamicznych akcji obu zespołów wynik nie uległ zmianie dając Budowlanym Łódź SA tytuł Mistrza Polski w sezonie 2015/2016.

24.06.2016 - Ekstraliga - Finał
Master Pharm Budowlani SA Łódź v RC Lechia Gdańsk 17:10 (9:3)  /Sędzia główny: Dariusz Reks; Sędziowie liniowi: Francis Giroud, Grzegorz Michalik; Sędziowie pola punktowego: Leszek Kościelniak, Mirosław Janeczko; Sędzia techniczny: Wiesław Piotrowicz/
Punkty Budowlani: Patryk Reksulak 12 (4K), Krystian Pogorzelski 5 (P).
Punkty Lechia: Igor Olszewski 5 (P), Rafał Janeczko 5 (pd, K).
Żółta kartka: Dariusz Kaniowski (Budowlani).
Budowlani Łódź: Vitalii Kramarenko, Łukasz Kujawa (67 Adrian Ignaczak), Toma Mchelidze - Piotr Karpiński I, Piotr Karpiński II (66 Paweł Grabski) - Hugon Noszczyk (44 Paweł Stępień), Krzysztof Justyński, Michał Mirosz - Mindia Abashidze - Patryk Reksulak - Dariusz Kaniowski, Łukasz Żórawski, Robert Bosiacki, Tomasz Kozakiewicz - Krystian Pogorzelski. Trener: Przemysław Szyburski.
Lechia Gdańsk: Rafał Witoszyński (45 Sebastian Kasprzak), Grzegorz Buczek (62 Arkadiusz Wenta), Sławomir Kaszuba (53 Grzegorz Janiec) - Tomasz Nowak (45 Jędrzej Paul), Rafał Lademann (57 Michał Krużycki) - Dominik Zdun, Igor Olszewski, Mateusz Pawłowski (62 Marek Płonka Jr) - Rafał Janeczko - Miłosz Popławski (65 Piotr Piszczek) - Robert Wójtowicz, Kewin Bracik, Mariusz Wilczuk, Tomasz Rokicki - Robert Kwiatkowski (23 Patryk Narwojsz). Trener: Paweł Lipkowski.

Zdjęcia Mirosław Jabłoński

Przemysław Szyburski: Droga do Mistrzostwa wiedzie przez Spałę Top 14: Racing 92 mistrzem Francji