POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 162

8.469.598 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Brązowa Arka, Budowlani pokonani!05.07.2014

W meczu o brązowy medal lepsi okazali się gospodarze, Arka Gdynia pokonała Budowlanych Łódź SA 37:19. Faworytem byli goście mimo niższej pozycji w ligowej tabeli, majowe zwycięstwo 54:7 z Arką i dobra postawa w pierwszym meczu półfinałowym z Lechią dawała Budowlanym większe szanse na przedłużenie trwającej od 2002 roku passy medalowej. Arka wyciągnęła nauki z półfinałowych porażek z Pogonią i w sobotę oglądaliśmy zupełnie inny, zdecydowanie szybciej grający zespół. Trzy przyłożenia Radosława Bysewskiego, Krzysztofa Korbolewskiego i Mateusza Bartoszka plus trzy celne trafienia Szymona Sirockiego rozstrzygnęły losy meczu już w pierwszej połowie. Po zmianie stron Arka jeszcze umocniła przewagę dokładając 8 punktów i windując wynik na 30:7. Budowlani przebudzili się dopiero kwadrans przed końcem meczu, ale na zmianę niekorzystnego wyniku już było za późno.
 
RC Arka Gdynia v Master Pharm Budowlani S.A. Łódź 37:19 (22:7)  (sędzia główny- Kacper Michałkiewicz; sędziowie liniowi- Dariusz Marciniak, Mirosław Szczepański; sędzia techniczny- Grzegorz Szostek)
Punkty dla Arki: Szymon Sirocki 12 (3pd, 2K), Radosław Bysewski 10 (2P), Mateusz Bartoszek 5 (P), Krzysztof Korbolewski 5 (P), Arkadiusz Zdunek 5 (P).
Punkty dla Budowlanych: Sebastian Łuczak 7 (1P, 1pd), Piotr Gomulak 5 (P), Toma Mchelidze 5, Tomasz Kozakiewicz  2 (pd). 
Żółta kartka: Emil Kowalewski (Budowlani).
 
Arka: Bartkowiak Daniel, Wojaczek Jacek, Bysewski Radosław, Podolski Daniel, Andrzejczuk Robert, Kwiatkowski Rafał, Grabowski Władysław, Bartoszek Mateusz - Szostek Łukasz - Hawrysiuk Adrian - Simionkowski Kamil, Szrejber Rafał, Rakowski Radosław, Korbolewski Krzysztof - Sirocki Szymon oraz Bojke Piotr, Zdunek Arkadiusz, Olejniczak Piotr, Witt Tomasz, Glejzer Krzysztof, Stojowski Damian, Paluszewski Grzegorz.
 
Budowlani: Mchelidze Toma, Grabski Paweł, Gabunia Merab, Karpiński Piotr II, Karpiński Piotr I, Kowalewski Emil, Kujawa Łukasz, Seru Filimoni - Żórawski Łukasz - Gomulak Piotr - Kaniowski Dariusz, Łuczak Sebastian, Kozakiewicz Tomasz, Grabowski Marek - Krześniak Marcin oraz Sabanty Rafał, Pędziwiatr Paweł, Justyński Krzysztof, Orłowski Maciej, Abashidze Mindia, Dułka Grzegorz, Krześniak Wojciech.
 
Galeria z meczu autorstwa Macieja Czarniaka / Trojmiasto.pl do obejrzenia [tutaj], więcej zdjęć na trojmiasto.pl [kliknij]
Mistrzostwa Polski Juniorów RC Ruda Śląska Mistrzem PLR 7

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 05.04.2018 - 06.04.2018

Tabela Ekstraligi

  RC Arka Gdynia    
  Budowlani Łódź SA    
  KS Budowlani Lublin
   
  KS Budowlani Łódź    
  RzKS Juvenia Kraków    
  RC Lechia Gdańsk    
  MKS Ogniwo Sopot    
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Pogoń Siedlce    
  RKS Skra Warszawa    

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 9% Holandia 10% Mołdawia 8% Polska 23% Portugalia 43% Szwajcaria 7%

Wszystkich głosów 162

8.469.598 liczba odwiedzin od
01.01.2014