POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Jaką rocznicę obchodzi w tym roku Polski Związek Rugby?

40-lecie 50-lecie 55-lecie 60-lecie

Wszystkich głosów 325

7.742.871 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Brązowa Arka, Budowlani pokonani!05.07.2014

W meczu o brązowy medal lepsi okazali się gospodarze, Arka Gdynia pokonała Budowlanych Łódź SA 37:19. Faworytem byli goście mimo niższej pozycji w ligowej tabeli, majowe zwycięstwo 54:7 z Arką i dobra postawa w pierwszym meczu półfinałowym z Lechią dawała Budowlanym większe szanse na przedłużenie trwającej od 2002 roku passy medalowej. Arka wyciągnęła nauki z półfinałowych porażek z Pogonią i w sobotę oglądaliśmy zupełnie inny, zdecydowanie szybciej grający zespół. Trzy przyłożenia Radosława Bysewskiego, Krzysztofa Korbolewskiego i Mateusza Bartoszka plus trzy celne trafienia Szymona Sirockiego rozstrzygnęły losy meczu już w pierwszej połowie. Po zmianie stron Arka jeszcze umocniła przewagę dokładając 8 punktów i windując wynik na 30:7. Budowlani przebudzili się dopiero kwadrans przed końcem meczu, ale na zmianę niekorzystnego wyniku już było za późno.
 
RC Arka Gdynia v Master Pharm Budowlani S.A. Łódź 37:19 (22:7)  (sędzia główny- Kacper Michałkiewicz; sędziowie liniowi- Dariusz Marciniak, Mirosław Szczepański; sędzia techniczny- Grzegorz Szostek)
Punkty dla Arki: Szymon Sirocki 12 (3pd, 2K), Radosław Bysewski 10 (2P), Mateusz Bartoszek 5 (P), Krzysztof Korbolewski 5 (P), Arkadiusz Zdunek 5 (P).
Punkty dla Budowlanych: Sebastian Łuczak 7 (1P, 1pd), Piotr Gomulak 5 (P), Toma Mchelidze 5, Tomasz Kozakiewicz  2 (pd). 
Żółta kartka: Emil Kowalewski (Budowlani).
 
Arka: Bartkowiak Daniel, Wojaczek Jacek, Bysewski Radosław, Podolski Daniel, Andrzejczuk Robert, Kwiatkowski Rafał, Grabowski Władysław, Bartoszek Mateusz - Szostek Łukasz - Hawrysiuk Adrian - Simionkowski Kamil, Szrejber Rafał, Rakowski Radosław, Korbolewski Krzysztof - Sirocki Szymon oraz Bojke Piotr, Zdunek Arkadiusz, Olejniczak Piotr, Witt Tomasz, Glejzer Krzysztof, Stojowski Damian, Paluszewski Grzegorz.
 
Budowlani: Mchelidze Toma, Grabski Paweł, Gabunia Merab, Karpiński Piotr II, Karpiński Piotr I, Kowalewski Emil, Kujawa Łukasz, Seru Filimoni - Żórawski Łukasz - Gomulak Piotr - Kaniowski Dariusz, Łuczak Sebastian, Kozakiewicz Tomasz, Grabowski Marek - Krześniak Marcin oraz Sabanty Rafał, Pędziwiatr Paweł, Justyński Krzysztof, Orłowski Maciej, Abashidze Mindia, Dułka Grzegorz, Krześniak Wojciech.
 
Galeria z meczu autorstwa Macieja Czarniaka / Trojmiasto.pl do obejrzenia [tutaj], więcej zdjęć na trojmiasto.pl [kliknij]
Mistrzostwa Polski Juniorów RC Ruda Śląska Mistrzem PLR 7

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kadra Narodowa Kobiet w Dubai 7's
ZEA, 30.11.2017 - 01.12.2017

Tabela Ekstraligi

1 Budowlani Łódź SA 14 59
2 MKS Ogniwo Sopot 14 57
3 MKS Pogoń Siedlce  14 56
4 RC Lechia Gdańsk 14 35
5 RC Arka Gdynia 14 32
6 KS Budowlani Lublin 14 25
7 RzKS Juvenia Kraków 14 5
8 KS Budowlani Łódź 14 5

 Wyniki

SONDA

Jaką rocznicę obchodzi w tym roku Polski Związek Rugby?

40-lecie 11% 50-lecie 5% 55-lecie 6% 60-lecie 78%

Wszystkich głosów 325

7.742.871 liczba odwiedzin od
01.01.2014