Blisko sensacji w Gdańsku31.08.2014

W Krakowie Juvenia uległa Ogniwu 3:36, goście kończyli mecz w czternastu, czerwoną kartkę dostał najskuteczniejszy gracz z Sopotu Łukasz Szablewski. W 60 minucie prowadzący spotkanie Dariusz Reks odesłał też na trybuny szkoleniowców obu zespołów.
W Gdańsku kwadrans przed końcem Lechia przegrywała z Pogonią 6:10, godpodarze objęli wprawdzie prowadzenie po karnych Janeczki, ale goście odpowiedzili dwoma przyłożeniami Lamenta i Bobruka. W końcówce Lechia pokazała "lwi pazur" najpierw na pole przedarł się Narwojsz, a po nim Kwiatkowski, obie piątki podwyższył Janeczko ustalając wynik meczu.
Również w drugiej połowie szalę zwycięstwa przechylili na swoją stronę Budowlani, Orkan nie zdołał utrzymać prowadzenia ulegając 22:37.

RzKS Juvenia Kraków v MKS Ogniwo Sopot 3:36 (0:29)  /Dariusz Reks, Andrzej Pantoł, Wiesław Piotrowicz/
Punkty Juvenia: Bartłomiej Sierant 3 (K).
Punkty Ogniwo: Łukasz Szablewski 11 (4pd, K), Kacper Krużycki 5 (P), Mateusz Mrowca 5 (P), Marek Przychocki 5 (P), Paweł Schulte-Noelle 5 (P).
Czerwona kartka: Łukasz Szablewski (Ogniwo).
Żółta kartka: Jakub Irla (Ogniwo).

RC Lechia Gdańsk v Awenta MKS Pogoń Siedlce 20:10 (6:10)  /Tomasz Jarowicz, Grzegorz Michalik, Maciej Sienkiewicz/
Punkty Lechia: Rafał Janeczko 10 (2pd, 2K), Patryk Narwojsz 5 (P), Robert Kwiatkowski 5 (P).
Punkty Pogoń: Mateusz Lament 5 (P), Jakub Bobruk 5 (P).

RC Orkan Sochaczew v Master Pharm Budowlani Łódź S.A. 22:37 (17:12)  /Łukasz Jasiński, Grzegorz Szostek, Kacper Michałkiewicz/
Punkty Orkan: Tomasz Gasik 12 (4K), Łukasz Śmielak 5 (P), Marcin Stencel 5 (P).
Punkty Budowlani: Maciej Orłowski 10 (2pd, 2K), Łukasz Kujawa 10 (2P), Paweł Grabski 5 (P), Toma Mchedlidze 5 (P), Mindia Abaszidze 5 (P), Tomasz Kozakiewicz 2 (pd).