POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Anglia Mistrzem Świata U2026.06.2016


W Anglii w dniach 07-25 czerwca br. rozegrano Mistrzostwa Świata U20 (World Rugby Under 20 Championship), w zawodach wzięło udział 12 najlepszych drużyn młodzieżowych naszego globu. Tytuł mistrzowski zdobyła Anglia pokonując w finale Irlandię 45:21 (21:0), brązowy medal wywalczyli rugbiści Argentyny po zwycięstwie 49:19 (17:19) nad Południową Afryką.
 
Eliminacje
Grupa A: Walia v Irlandia 25:26, Nowa Zelandia v Gruzja 55:0, Nowa Zelandia v Irlandia 24:33, Walia v Gruzja 10:9, Irlandia v Gruzja 35:7, Nowa Zelandia v Walia 18:17. Kolejność: 1.Irlandia; 2.Nowa Zelandia; 3.Walia; 4.Gruzja. 
Grupa B: Australia v Szkocja 10:15, Anglia v Włochy 48:10, Australia v Włochy 38:10, Anglia v Szkocja 27:19, Szkocja v Włochy 27:19, Anglia v Australia 17:13. Kolejność: 1.Anglia; 2.Szkocja; 3.Australia; 4.Włochy.
Grupa C: Francja v Argentyna 15:24, Południowa Afryka v Japonia 59:19, Francja v Japonia 46:14, Południowa Afryka v Argentyna 13:19, Argentyna v Japonia 39:20, Południowa Afryka v Francja 40:31. Kolejność: 1.Argentyna; 2.Południowa Afryka; 3.Francja; 4.Japonia. 
 
Półfinały
O miejsce 9: Gruzja v Włochy 18:17; Francja v Japonia 41:27
O miejsce 5: Nowa Zelandia v Walia 71:12; Australia v Szkocja 35:19
O miejsce 1: Irlandia v Argentyna 37:7; Anglia v Południowa Afryka 39:17
 
Finały
O miejsce 11: Włochy v Japonia 41:17
O miejsce 9: Gruzja v Francja 24:27
O miejsce 7: Walia v Szkocja 42:19
O miejsce 5: Nowa Zelandia v Australia 55:24
O miejsce 3: Południowa Afryka v Argentyna 19:49
O miejsce 1: Irlandia v Anglia 21:45
 
MP Kadetów: Dzień pierwszy Puchar Polski dla Biało-Zielonych
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11