POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

30 XI: Premiera "Skazani na Rugby"28.11.2015


Skazani na rugby to wielopłaszczyznowy projekt, którego głównym założeniem jest promocja rugby w Polsce. Został stworzony z inicjatywy kibiców, sympatyków i pasjonatów tego sportu. Realizowany przy współpracy z czołowymi artystami polskiej sceny muzycznej. Owocem pracy zaangażowanych osób jest album zatytułowany „Skazani na rugby”, składający się z dwóch płyt: „Pasja czyni wolnym” i „Drużynowy sport walki”. „Skazani na rugby” ma przede wszystkim zwrócić uwagę na najważniejsze wartości i zasady, którym hołduje jeden z najbardziej wymagających i charakternych sportów, jakim jest rugby.

Album stanowi część niezależnego projektu realizowanego przez PromoRugby mającego na celu kultywowanie wartości, jakimi charakteryzuje się sport – w odniesieniu do rugby. Priorytetem staje się tu wdrażanie zasad występujących w tej dyscyplinie i cech jej przypisanych. Hasło przyświecające temu przedsięwzięciu to „Pasja czyni Wolnym”. Pożytki płynące z uprawiania tej dyscypliny dały nam możliwość realizacji projektu resocjalizacyjno-wychowawczego opartego o współpracę z zakładami karnymi i ośrodkami wychowawczymi dla młodzieży w całej Polsce. Tytuł płyty i oprawa zewnętrzna – oparte o elementy kojarzące się z więziennictwem – mają na celu wzbudzenie kontrowersji i skłonienie odbiorcy do zgłębienia tematu. Ta kontrastowość jest celowym zabiegiem pomysłodawców w promocji wydarzenia. Jej celem jest zachęcenie do przemyślenia wyborów, jakich często dokonujemy, a nie utożsamianie rugby ze środowiskiem kryminalistów. Wręcz przeciwnie, „Skazani na rugby” to inicjatywa oparta o aspekt wolnościowy, którego wykładnikiem staje się samorealizacja, spełnienie i obranie właściwej drogi w walce, którą toczymy o samych siebie. Pasja i talent jest inspiracją i alternatywą, a utwory na płytach motywacją do ich realizacji. Idee i przesłanie, których płyty są wyrazem, najlepiej zresztą oddają piosenki umieszczone na krążkach.

„Pasja czyni wolnym” to zarazem hasło i idea towarzyszące pierwszej płycie składanki „Skazani na Rugby”. Inicjatywę wspierają i promują osoby rozpoznawalne, z autorytetem, między innymi aktorzy, ludzie show biznesu, jak i profesorowie różnych dziedzin naukowych. Odnosząc się do wykonywanych przez siebie zawodów i związanych z nimi pasji, zarażają pozytywną energią, a także zachęcają do zapoznania się z rugby. Ich zaangażowanie oraz wartości, które reprezentują, mają na celu wskazanie właściwej drogi w życiu – takiej, która może poprowadzić do kompletnej realizacji nas samych.

Krążek pt. „Drużynowy Sport Walki” promują legendy, wybitni sportowcy, w tym mistrzowie olimpijscy, mistrzowie świata, Europy oraz najlepsi reprezentanci rozlicznych dyscyplin sportowych. Album ma zachęcać do aktywnego spędzania wolnego czasu i propagować zdrowy tryb życia. Tematyka ta jest motywem przewodnim utworów znajdujących się na płycie. Wtórują jej: motywacja, determinacja w dążeniu do celu i ciężka praca w drodze do sukcesu. Wartościom tym hołdują na co dzień osoby zaangażowane w projekt, stając się motywacją i inspiracją do powstania wszystkich utworów na tej płycie.

Uniwersalizm i wolność muzyki stały się przy okazji inspiracją do promowania braku podziałów na trybunach rugby w Polsce. Projekt nie jest więc utożsamiany z barwami klubowymi. Reprezentuje za to barwy narodowe, bo powstaje przy współpracy klubów z całej Polski.

Rugby to ambitny sport wymagający wszechstronności, silnego charakteru, atletyczności, ale też finezji. Uczy działania w zespole, lecz z wykorzystaniem własnych, indywidualnych umiejętności i predyspozycji. W dziedzinie tej najważniejsza jest szczerość i wzajemny szacunek, determinacja i dyscyplina, w której odnajdzie się każdy, kto lubi sportową rywalizację i ma w sobie ducha walki. Bo rugby to drużynowy sport walki.

Płyty zawierają utwory głównie z gatunku hip-hop, ale znajdą się na nich także sety DJ-skie, bębny oraz bonustracki z rockowym pazurem. Motywami przewodnimi utworów są takie cechy, jak: honor, waleczność, ambicja, przyjaźń, determinacja, wola walki oraz zasady fair play. Album ma przełamywać bariery i schematy kibicowskie w myśl idei: „Sport, muzyka, pasja – rugby ponad podziałami”.

Na płytach znajdzie się 40 numerów autorstwa czołówki polskiej sceny muzycznej. Do inicjatywy dołączyło wiele osób, które dzięki swoim pasjom pomogły nam w realizacji projektu i promowaniu rugby. Swojego talentu użyczyli m.in. artyści-plastycy, malarze, grafficiarze, animatorzy i rysownicy, czego wyrazem są prace dopełniające projekt. Materiały zgromadzone podczas realizacji przedsięwzięcia ukażą się na specjalnie powstałych stronach i kanałach:
www.promorugby.pl
instagram/promorugby
facebook/promorugby
youtube/promorugby
 
Tekst i grafika promoRUGBY
Przedłużenia licencji na 2016 Lista delegatów na Walne SWZG PZR
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Grand Prix Series Women 2019
Marcoussis, 29.06.2019 - 30.06.2019

Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot 9 42
2 Budowlani Łódź SA 9 39
3 MKS Pogoń Siedlce 9 29
4 OKS Skra Warszawa 9 28
5 KS Budowlani Lublin 9 25
6 RC Orkan Sochaczew 9 25
7 RzKS Juvenia Kraków 9 12
8 KS Budowlani Łódź 9 12
9 RC Lechia Gdańsk 9 11
10 RC Arka Gdynia 9 1